Працівники РЛП «Равське Розточчя» 30 травня провели екскурсію на тему: «Рослинний та тваринний світ Розточчя» для школярів НВК Рава-Руської гімназії на території ТЗОВ «Рава-Руська РМС», яка прилягає до території парку.
Діти милувалися чудовими краєвидами, також побачили лебедів, білих лелек, чаплю сіру. Учні отримали інформаційні брошури про рослини і тварини Розточчя. Школярі проявили зацікавлення та пообіцяли берегти природу рідного краю.
Останнім часом на території нашого району почастішали випадки спалювання сміття та сухої трави. Низький культурний рівень населення, необережне поводження з вогнем на прогулянці призводять до значних матеріальних витрат на боротьбу з вогнем та значно погіршують екологічний стан середовища, у якому ми з вами проживаємо. Головна небезпека полягає в провокуванні лісових пожеж, особливо у тій місцевості, де є торфовища, на які багата південно-східна частина нашого району. Лісові пожежі призводять до руйнування природних біоценозів і екосистем.
25 квітня працівники РЛП «Равське Розточчя» провели урок-бесіду на тему: «Шкідливість спалювання сухої рослинності та сміття для людини та природи» для дітей 2-9 класів Дев’ятирської ЗОШ. Школярі отримали інформаційні листівки про шкідливість спалювання. Також дізналися про шкідливі речовини, які виділяються при спалюванні. Учні проявили активність та зацікавилися даною проблемою. Дякуємо за підтримку дирекції школи.
Цього тижня працівники РЛП «Равське Розточчя» провели еко-урок: «Збережи первоцвіти!» для дітей 5 класів Потелицької ЗОШ. Також учні отримали буклети про первоцвіти. Працівники парку продемонстрували учням відеоролик, в якому йшлося про чарівність перших весняних квітів, що поширені на території нашого краю, і потребують охорони.
Школярі охоче дивилися та слухали розповіді еко-освітян про те, чому так важливо зберегти первоцвіти нашої місцевості. Учні пообіцяли берегти природу рідного краю. Дякуємо за підтримку та сприяння дирекції школи.
З кожним роком спалювання сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо. Не слід забувати про те, що кожен факт підпалу — це злочин проти неміцного світу природи. Головна небезпека полягає в провокуванні пожеж і руйнуванні природних біоценозів.
Вогняна стихія поглинає все живе на своєму шляху. Шкода від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків різностороння, адже має багато негативних наслідків.
При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі й траві виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовини.
Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття (особливо пластмасові та поліетиленові вироби), що суттєво посилює забруднення атмосфери. Саме вони, як правило, стають причиною подразнення в горлі та кашлю.
Працівники РЛП «Равське Розточчя» 24 квітня провели еко-урок на тему: «НЕ підпалюй, не вбивай життя!» для школярів 8-9 класів с. Середкевичі. Ми розповіли чим загрожує спалювання для довкілля та здоров’я людини. Учні проявили активність та зацікавилися даною проблемою. Також пообіцяли не спалювати сухої рослинності та не дозволяти іншим. Діти отримали інформаційні наклейки та буклети. Дякуємо за сприяння та підтримку дирекції школи.
Для того щоб зберегти первоцвіти наша акція «Збережи первоцвіти, не будь байдужий до рідного краю!» продовжується. Завданням даної акції є: привернення уваги громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин, спрямування учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.
30 березня працівники РЛП «Равське Розточчя» побували у школі с. Замок. Ми провели урок-бесіду «Збережімо первоцвіти!» для школярів 5-6 класів. Також учні отримали листівки про первоцвіти. Учні проявили активність та зацікавлення. Діти пообіцяли не зривати ранньовесняних квітів та запевнили, що будуть дбайливо ставитися до природи. Дякуємо дирекції школи за сприяння.