«Дерева миру» посаджено і в Раві-Руській

З 25 квітня в Україні триває акція «Дерева миру» (Globalprojectofthe «TreesofPeace»), яка вже об’єднала вже 50 країн, жителі яких цього дня вийшли на вулиці своїх міст, аби висадити «Дерева Миру».

В понеділок 27 квітня 2015 року мешканці міста Рава-Руська долучилися до проведення Всесвітньої акції «Дерева миру». Адже сьогодні, як ніколи, людям необхідно усвідомити важливість проблеми підтримання миру у світі та у нашій рідній країні, продовжувати озеленювати території  та постійно збільшувати кількість та площу зелених насаджень, підтримувати благоустрій міста, а отже залишити для своїх нащадків мирну та чисту Землю.

З ініціативи Регіонального ландшафтного парку «Равське Розточчя» у місті Рава-Руська Жовківського району на Львівщині було висаджено близько 70 дерев горобини на площі 0,21га.

До посадки долучилися учні та школярі місцевих шкіл: загальноосвітні школи №1 та №2, НВК «Рава-Руська школа-гімназія» та школа-інтернат.

Для посадки Дерев миру» було вибрано дерева горобини, яка здавна шанується та цінується українцями.

Горобина, як і калина та липа є національними українськими деревами та шануються в народі. Росте горобина звичайна, або червона, по всій Україні, крім степових районів.

Цікаво, що горобину вважають жіночим деревом. За народними переказами, саме жінок вона в першу чергу бере під свій захист. У деяких народів заборонялося навіть вирубувати дерева червоної горобини, а дозволяли тільки зрізати великі гілки лише для виготовлення посохів для священнослужителів, подорожніх,  які відправлялися в далеку дорогу. Вважалося , що це богоугодна рослина , що сприяє спілкуванню з Вищими Силами та прогнозами.

Здавна це дерево шанували й українці. Плоди горобини вживали в варення, компоти, квіти та ягоди рослини використовували як цілющу сировину. Зокрема, ягоди червоної горобини - справжня комора полівітамінів. За вмістом аскорбінової кислоти вони перевершують цитрусові, в них є вітаміни групи В ( заспокійливо діють на нервову систему , допомагають у разі безсоння і депресії), вітамін Е (рятує від передчасного старіння і проблем із серцем), вітамін А (корисний для гостроти зору та здоров'я шкіри).

У плодах горобини містяться органічні кислоти (яблучна, винна, янтарна, щавлева), дубильні речовини, пектини, мінеральні солі, ензими. Плоди горобини виводять з організму шкідливі речовини і мають проти набрякову дію.

Горобиновий сік - хороший відхаркувальний засіб, ефективний для лікування шлунково-кишкових захворювань, допомагає прихворобах печінки і жовчного міхура. Ще в давнину люди помітили , що плоди мають знезаражувальні властивості, тому у воду кидали гілку горобини, після чого вона набувала приємного смаку і довго не псувалась.

Отож, 27 квітня 2015 року на східній околиці міста Рава-Руська у міському сквері поблизу залізничного вокзалу було створено горобиновий гай, який вже через три-п’ять років милуватиме око равчан. А молоде покоління згадуватиме той день, коли вони змогли долучитися до висадження нового молодого парку у рідному місті.100 3392100 3394100 3398100 3402100 3404100 3406100 3410100 3425100 3427

100 3390